Komunikat w sprawie zakażeń bakteriami legionella | ZGK Kąty Wrocławskie

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SP. Z O.O. W KĄTACH WROCŁAWSKICH
INFORMUJE, ŻE ZMIANIE ULEGŁ HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW SELEKTYWNYCH OD PODMIOTÓW PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ. 
aktualny harmonogram

Telefony awaryjne:

71 39 13 230
(całodobowo)

725 775 377
(po godz. 15:00)

01.09.2023

Komunikat w sprawie zakażeń bakteriami legionella

 

💧W związku z pojawiającymi się na terenie kraju zakażeniami bakteriami legionella, Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kątach Wrocławskich zachęca swoich odbiorców, zarówno zarządców budynków wielolokalowych jak i indywidualnych do przeprowadzania dezynfekcji wewnętrznych instalacji wody ciepłej poprzez okresowe podniesienie jej temperatury do ok.60°C. Utrzymywanie temperatury wody powyżej 55°C znacznie ogranicza prawdopodobieństwo namnażania się bakterii.

💧Wskazujemy jednocześnie, że bakterie z grupy legionella najintensywniej namnażają się w temperaturze wody 25 - 40°C, i nie można się nimi zarazić poprzez spożywanie wody. Dotychczasowe badania nie wskazują również na obecności bakterii legionella w wodzie zimnej.

💧Informujemy ponadto, że spółka prowadzi prewencyjną dezynfekcję sieci wodociągowej na terenie całej gminy. W związku z powyższym w wodzie zimnej dostarczanej przez naszą spółkę może być wyczuwalny zapach i smak chloru. Dawka chloru nie przekracza wartości dopuszczalnych przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

 

*PSSE we Wrocławiu